Erim Cerit; Özel Koşuyolu Temel Birey Temel Lisesi Kurucusu (Uzman eğitimci görüşleri)

Çocuklarınızı Koruyun
Toplumsal yozlaşmadan çocuklarınızı koruyun
21 Mart 2018
Bağımlılık nedir
Oyun ve dijital bağımlılık nedir?
9 Nisan 2018

Erim Cerit; Özel Koşuyolu Temel Birey Temel Lisesi Kurucusu (Uzman eğitimci görüşleri)

Dikkat ve öğrenme sistemleri eğitim açısından tartışılmaz bir öneme sahiptir. Bazı öğrenciler maalesef derslere kayıtsız kalabilmektedir. Onlardaki ders motivasyonunun artırılması gerekmektedir. Derse karşı motivasyonun artmasında dikkatini toplama, bilgiyi içselleştirme önemli bir aşamadır. Bir çok öğrenci bilgi sistemlerini uzun dönemli hafızaya aktaramaz. Bunun için dikkat güçlendirme kitaplarını çok önemli görüyorum. Başarı açısından bu sistemin desteklenmesi ve günlük aktivitelerin içine alınmasını öneririm. Yıllardır eğitimin içinde olan birisi olarak eğer eğitimde zihin sistemini desteklersek başarı da çok ciddi derecede artacaktır. Çocuklardaki ders başarısızlıkları maalesef bu sistemi kötü yönde etkilemektedir. Erim Cerit olarak yaptığım değerlendirmelerde bu sistemin önemini her aileye anlatmaya çalışıyorum..

Bir çok öğrenci ders çalışırken uzun süre çalışma motivasyonu sağlayamamaktan şikayet eder. Bu öğrenciler aslında ciddi konsantrasyon zorlukları yaşamaktadır. Başarı açısından bu konsantrasyon çok önemlidir. Konsantrasyon eksikliklerinin giderilmesi anne babaların üzerinde durması gereken önemli bir konudur. Dersteki ilgi eksikliği bir süre sonra konsantrasyonu daha da bozacaktır. Yapılan eğitsel çalışmaların verimli olmasında bunun önemi büyüktür. Öğretmen arkadaşlarımızın her öğrencinin dersteki motivasyon sürecini iyi takip etmesi ve ne kadar konsantre olduğunu fark etmesi gerekir.

Öğretmenler günlük yoğunluktan dolayı çocukların dikkat ve öğrenme sistemlerini ihmal edebilmektedir. Burada esas önemli olan başarının ön plana çıkması ve dikkat sisteminin aktif bir şekilde desteklenmesidir. Erim Cerit olarak başarının sırrının bu alanda olduğunu düşünüyorum. Temennim bütün eğitimcilerimizi ve anne babaların çocuklarının erken yaştan itibaren başarısını artırmak için bu alana eğilimi artırmalarıdır. Bütün çocuklarımızın başarılı olabileceğine inanıyorum yeterki dikkat ve düşünce zenginliklerini ortaya koyabilsinler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir