Neuro-via (The Audio-visual systems of Neurodevelopment) sistemi nedir?

Bağımlılık nedir
Oyun ve dijital bağımlılık nedir?
9 Nisan 2018
Korkular bulaşıcı olabilir
Çocuklardaki korkular bulaşıcı olabilir
9 Nisan 2018

Neuro-via (The Audio-visual systems of Neurodevelopment) sistemi nedir?

Neuro-via sistemi nedir?

Bilindiği üzere ‘‘dikkat ve öğrenme’’ beyin merkezli gerçekleşen nöropsikolojik bir süreçtir. Bu süreç sadece görülen kısmı değil beynin işlemleme süreçlerinin de katıldığı çok kompleks bir mekanizmadır. Dikkat ve öğrenme sisteminin nasıl çalıştığı ve nasıl uyarıldığı ile ilgili çok sayıda bilimsel çalışma yaparak bu sistemin desteklenmesi için çalıştım. 25 yıllık meslek hayatımda sayısız öğrenci gördüm ve bu süreçlerin nasıl işlediği ile ilgili çalıştım. Bu sistemlerin hangi nöropsikolojik mekanizmalar ile uyarıldığı, sağ ve sol beyin aktivite sisteminin nasıl çalıştığı ile ilgili araştırmalar yaptım. Önemli olan beyindeki bütün algı mekanizmalarının çalıştığı bir sistemi ortaya koymaktır.

Alanında uzman olmayan kişilerin, dikkat ve öğrenme alanından uzak durması gerekir. Çünkü bu alan nöropsikolojik temelle çalışan bilimsel bir alandır. Hangi egzersizin hangi beyin alanının çalıştırdığı, bu çalışmanın ne kadar olması gerektiği, beyindeki karşılığı, öğrenmedeki karşılığı hesap edilmek zorundadır.

İşte tamamen bilimsel ve akademik olan NEURO-VİA (The Audio-visual systems of Neurodevelopment) sistemi şahsımın oluşturduğu, nörolojik sistemlerin görsel işitsel uyaranlarla çalıştırıldığı bir algoritmadır. Bu algoritmada çok boyutlu çalışma süreçlerinin, dikkat ve öğrenme mekanizmalarının en üst düzeye çıkarılması hedeflenmiştir. Bunu yüzlerce çalgı aleti olan bir orkestranın mükemmel uyumla çalıştırılması gibi de düşünebilirsiniz. Hangi egzersizin ne kadar, ne sayıda, ve ne yoğunlukta çalışılması gerektiği bilimsel olarak hesaplanmış ve ortaya konmuştur. Bu sistem çocuklar ve gençlerimiz için hazırlanmıştır.

İşin ehli olmayan kişilerin yönlendirme ve çalışmaları fayda vermediği gibi bazı nörogelişimsel alanları köreltebilir. Bu açıdan Neurovia sistemi ile çalışan, dikkat güçlendirme seti, özgün, akademik, alanında ilk ve tek olma özelliğine sahip tamamen bu alanda ulusal ve uluslararası çalışmalara sahip şahsım tarafından oluşturulmuştur. Çocuklarımız hayatta en değerli varlıklarımız olup onların daha iyi yerlere gelmesi için çalışmalarıma devam etmekteyim. Sağlıcakla kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir